Na rynku istnieje wiele firm, które zajmują się montażem elewacji. Część z nich, jak PRIUS,  wyspecjalizowała się w fasadach wentylowanych, które w ostatnim czasie znajdują coraz więcej zwolenników zarówno wśród architektów, jak i inwestorów. Coraz większa świadomość korzyści wynikających z zastosowania elewacji wentylowanych powoduje, że system jest coraz częściej stosowany.

Doradztwo i optymalizacja rozwiązań

Technologia fasad wentylowanych nie jest skomplikowana. Aby jednak rozwiązanie to spełniało oczekiwania klientów i jego potencjał został w pełni wykorzystany, istotny jest wybór takiego partnera, który nie tylko zamontuje fasadę w sposób, który zagwarantuje osiągnięcie wymaganych parametrów, ale również pomoże dobrać materiały elewacyjne pod względem estetycznym, uwzględniając przy tym również warunki środowiskowe panujące wokół nieruchomości, styl życia inwestorów oraz ich potrzeby i możliwości budżetowe.

Zarówno inwestorzy, jak i architekci, przy projektowaniu domu i dobieraniu rozwiązań technologicznych, mierzą się z dylematami dotyczącymi elewacji: piękno czy łatwość w użytkowaniu? Estetyka czy trwałość? Efektywność energetyczna czy aspekty wizualne?

Dobrze, gdy w tych rozważaniach mogą liczyć na partnera, który zaproponuje im rozwiązania najlepiej dopasowane do planowanej inwestycji. Wiedza i znajomość technologii oraz budowanie trwałych, wieloletnich relacji z producentami najlepszej klasy materiałów elewacyjnych, gwarantują szeroki wachlarz materiałów do wyboru dla architekta i inwestora, a także pewny system dostaw surowców.

Finale EKOPARK, Warszawa. Realizacja: PRIUS Management, Fasada wentylowana: spiek ceramiczny, płyty HPL, płyty z betonu architektonicznego.

Doświadczenie

Tym, co pozwala prowadzić właściwe działania doradcze i optymalizacyjne jest doświadczenie partnera. Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy w ciągu ponad 10 lat, często już przy pierwszej rozmowie z architektami jesteśmy w stanie zaproponować rozwiązania, które będą najlepsze dla inwestorów. Jednocześnie, ponad 100 zrealizowanych inwestycji i praca z konkretnymi materiałami, w określonych warunkach, zaowocowały bezcennymi doświadczeniami z placu budowy. Przy wyborze partnera warto sprawdzić doświadczenie potencjalnego wykonawcy: z jakimi materiałami miał do czynienia, czy wie jak się z nimi obchodzić i czy będzie potrafił je zamontować w sposób, który zapewni bezpieczeństwo, przy zachowaniu estetyki w wykończeniu detali.

A jednak projekt…

Elewacja wentylowana – tak jak każda instalacja czy płaszczyzna w domu, najczęściej wymaga projektu. Współpraca z firmą, która posiada własny dział projektowy, znacząco ułatwia i przyspiesza proces projektowania elewacji, która po wykonaniu powinna być wizytówką domu. Projekt elewacji daje również pewność, że wybrane materiały elewacyjne zostaną użyte zgodnie z obowiązującymi normami obciążenia i zostaną zamontowane w sposób, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników.

Kompleksowość wykonywanych usług

Przyjadą, rozładują, zamontują, wyjadą i… tyle ich widzieli. Na szczęście nie jesteśmy już skazani na ekipy, po których ślad ginie, gdy tylko znikną za zakrętem. Idealny partner to taki, który bierze odpowiedzialność za usługę jeszcze przez wiele lat po zakończeniu inwestycji. Przy wyborze firmy, która będzie montowała fasadę wentylowaną, warto zabezpieczyć się na wypadek wadliwej konstrukcji czy problemów z materiałami i wybierać wyłącznie partnerów, którzy zapewniają opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną.